Su Kalitesi Ölçümü - Ölçüm Uzmanı

Su Kalitesi Ölçümü

Su kalitesi, suyun kimyasal, fiziksel, biyolojik ve radyolojik özelliklerini ifade etmektedir. Suyun kullanılacağı proses, işlem ve ortam bilgisine bağlı olarak istenen su kalitesi belirlenmektedir. İstenen su kalitesinin tespiti için de bazı ölçüm sensörlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Su kalitesi sensörlerinden alınan ölçüm değerlerine göre su kalitesini istenen seviyeye getirmek için gerekli işlemler uygulanır.

Ölçüm Uzmanı olarak, endüstriyel tesislerde su kalitesi ölçümü için gerekli önemli sensörleri sizlere sunmaktayız.

Aşağıda kullandığımız sensörlerden bazıları için örnek bağlantı seçenekleri bulabilirsiniz. Su kalitesi ölçümünde uygun sensör ve sistem bulmak en önemli kriter olduğundan dolayı, su kalitesi ölçüm sensör ve sistemleri ile ilgili uygulama şartlarını belirledikten sonra bize bildirmeniz durumunda sizin için en uygun çözümü önerebiliriz.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

İletkenlik Ölçümü

İletkenlik Ölçüm Sensörü

İletkenlik (Conductivity), suyun elektrik akımını iletebilme özelliğidir. Suyun iletkenliği içerisindeki iyon konsantrasyonu ile ilgilidir. Bu iyonlar, çözünmüş tuzlar ve inorganik malzemelerdir. Suyun kullanıldığı prosese bağlı olarak sahip olması gereken iletkenlik limitleri bilinmektedir. Bu limitin üzerine çıkıldığında prosese ve ekipmanlara zarar verebilmektedir. İletkenlik ölçüm sensörleri sürekli olarak suyun kalitesine ölçerek proses güvenliğini sağlamaktadır.

İletkenlik ölçümü konusunda dünyadaki en önemli sensör üreticileri ile birlikte çalışıyoruz. Çok farklı kullanım noktaları için uygun çözümler sunmaktayız.

Özellikle, buhar kazanları için blöf sistemleri üzerine uzmanlaşmış durumdayız. Blöf için gerekli yüksek sıcaklık ve basınç iletkenlik sensörlerini temin etmekteyiz.

pH ve ORP Ölçümü

pH ve ORP Ölçüm Sensörü

pH, bir sıvının asidiklik yoğunluğunun bir ölçüsü iken, ORP, bir sıvının oksitlendirme / indirgeme gücünün bir ölçüsüdür. Suyun kalitesini gösteren bu parametreler için uygun sensörler Ölçüm Uzmanı’nın uzmanlık alanları arasında yer almaktadır.

Çözünmüş Oksijen Ölçümü

Çözünmüş Oksijen Ölçüm Sensörü

Çözünmüş oksijen seviyesi (dissolved oxygen level) ölçüm sensörleri su içerisindeki çözünmüş oksijen seviyesini tespit ederek su kalite ile ilgili bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır.

Çözünmüş Oksijen Ölçüm Sensörü

Su Kalitesi Kontrol Sistemi / Analizör

Su kalitesi ölçüm sensörlerinin doğru çalışması, analog/dijital çıkışlar vermesi ve su kalitesi ayarlama sisteminin kontrol edilmesi için analizör gerekmektedir. Farklı sensörler ve sistemler için ihtiyaç duyulan analizör Ölçüm Uzmanı tarafından sağlanmaktadır…

Su Kalitesi Kontrol Sistemi

Su Kalitesi Sensörlerinin Kontrolü ve Veri Aktarımı için birçok farklı üretici ile birlikte çalışmaktayız…