Oksijen Ölçümünde Önemli Noktalar - Ölçüm Uzmanı

Oksijen Ölçümünde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Oksijen seviyesi birçok proses ve şartta önemli bir parametredir. Bununla birlikte birçok proseste hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle oksijen ölçümleri büyük önem arz etmektedir.

Oksijen ölçümünde birçok farklı yöntem ve teknoloji kullanılmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ise elektrokimyasal yöntemle oksijen takibi sağlayan Zirkonyum Dioksit (ZrO2) sensörlerdir. Bu sensörler yıllardır kullanılmakta ve güvenilir bir yöntem olarak kabul görmektedir. Bir diğer uygun oksijen ölçüm teknolojisi ise nispeten daha yeni bir teknoloji olan optik oksijen ölçüm teknolojisidir. Optik oksijen ölçüm sensörlerimiz mevcut sensörlerin uymadığı bazı uygulamalarda tercih edilmektedir. Medikal ve endüstriyel birçok uygulamada tercih edilen diğer oksijen sensörleri ise elektrokimyasal oksijen ölçüm sensörleridir. Bu sensörler medikal ve endüstriyel uygulamada sıklıkla kullanılmaktadır.

Doğru bir oksijen ölçümü yapabilmek için, oksijen ölçümüne ihtiyaç duyulan proseste hangi noktadan, hangi şartlarda ve hangi aralıkta ölçüm yapılacağının tespit edilmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak da uygun ölçüm yönteminin belirlenmesi gerekmektedir.

Örneğin, yakma sistemlerinde hava/yakıt oranını ayarlayarak yanma optimizasyonu yapılmak istenildiğinde, en uygun ölçüm yönteminin ZrO2 sensörler kullanmak olduğu aşikardır. ZrO2 sensörler, hem yüksek sıcaklıklara dayanabilmekte ve hem de yüksek doğrulukta ölçümler almayı sağlamaktadır.

Ölçüm Uzmanı olarak, her prosese uygun oksijen sensörlerini sizlere sunmaktayız. Özellikle ZrO2, elektrokimyasal ve optik yöntemle oksijen ölçümü sağlayan sensörlerimiz patentli, uzun ömürlü, kullanımı kolay, yüksek doğruluk ve kolay (tek noktalı – temiz hava ile) kalibrasyon imkanı ile dünya çapında tercih edilmektedir. Tek yetkili distribütör olarak ürün tedariki sağladığımız firmalar sayesinde oksijen sensörlerimizi, birçok teknik avantajının yanında uygun fiyatı ile de sizlerin kullanımına sunmaktayız.

Detaylı bilgi için Ürünler sayfamızı inceleyebilir ve mail atarak teknik destek talep edebilirsiniz. Ürünlerimiz için stok sormayı unutmayınız.

Prosesleriniz için uygun sensör ve sistem tasarımı konusunda birlikte çalışabiliriz…

Ölçüm Uzmanı – Oksijen Sensörleri ve Sistemleri

Ölçüm Uzmanı